Od roku 1920 sme zaviazaní jedinému: Vám

Spoločnosť Ehrmann má, ako jedna z vedúcich mliekární v Nemecku dlhoročnú tradíciu. V roku 1920 ju založil mliekárenský majster Alois Ehrmann starší ako prevádzku s jedným zamestnancom. Už o päť rokov neskôr si prenajal ďalšiu. To bol základný kameň pre odštartovanie rastu, ktorý trvá doteraz. Dnes má spoločnosť Ehrmann prevádzky v šiestich veľkých mestách a pôsobí na medzinárodnom poli. Oboznámte sa so 100 ročnou tradíciou rodiny mliekárov Ehrmann.

1920

1920

Alois Ehrmann starší založil svoju prvú mliekáreň ako podnik s jediným zamestnancom.

1929

Alois Ehrmann starší získal prevádzku v Oberschönegg v Allgäu (Bavorsko, Nemecko), ktorá je sídlom spoločnosti do dnes.

1960

1960

Alois Ehrmann starší odovzdal vedenie spoločnosti svojim dvom synom, Antonovi a Aloisovi mladšiemu, z ktorých urobil rovnoprávnych partnerov. Alois Ehrmann ml. nesie zodpovednosť za mliekáreň v Allgäu (Bavorsko, Nemecko), pričom Anton Ehrmann má na starosti marketing výrobkov v lokalite Leonberg pri Stuttgarte a budovanie národnej prevádzky v Nemecku.

1964

Na trh prichádza Almighurt, prvý ovocný jogurt v Nemecku so zamiešaným ovocím.

1980

1989

Ehrmann získava mäsiarsku fabriku Zimmermann GmbH & Co. KG - jeden z najznámejších podnikov v oblasti mäsiarskych a údenárskych výrobkov.

1990

1992

Rekonštrukcia mliekárne Hainichen-Freiberg na jednu z najmodernejších výrobní v Nemecku. Práve tu sa ako v dcérskej spoločnosti spracúvajú jogurty a dezerty Ehrmann.

1998

Ehrmann získal väčšinový podiel v tradičnom podniku J. M. Gabler Saliter. Od roku 1713 sa meno Saliter objavuje na skvelých mliečnych výrobkoch Allgäuer, predovšetkým v oblasti smotany do kávy a kondenzovaného mlieka.

2000

2000

Ehrmann začína svoj medzinárodný rast a zriaďuje výrobňu OOO Ehrmann v Raose pri Moskve. Ehrmann sa rýchlo stáva druhým najobľúbenejším na ruskom trhu.

2006

Christian Ehrmann preberá vedenie rodinnej mliekárne, ako tretia generácia pôsobí na mieste  predsedu predstavenstva. Jeho otec Alois Ehrmann ml. vystriedal svojho brata Antona v dozornej rade a zostal v rodinnom podniku.

2010

2010

Oddelenia marketingu, prevádzky, exportu, vývoja a výroby sú v lokalite Oberschönegg v Allgäu. Vďaka krátkym vzdialenostiam a blízkej spolupráci všetkých oddelení sa zabezpečuje ďalšia kooperácia.

2011

Spolu s domácim partnerom Commonwealth Dairy vybudovala Ehrmann SE mliekáreň v americkom štáte Vermont na východnom pobreží USA. V marci, po takmer ročnom období výstavby je slávnostne otvorená výrobňa v Blattleboro.

2012

Ehrmann kupuje tradičnú značku "Obstgarten" a preberá marketing výrobkov v Nemecku a na iných európskych trhoch. Vďaka tomu sa rozširuje ponuka tvarohu rodinnej mliekárne.

2013

V októbri bola v USA uvedená do prevádzky druhá mliekáreň pod názvom Arizona Dairy, LLC. Kým Ehrmann v Brattleboro obsluhuje  severovýchod, druhý závod sa sústreďuje na trh západného amerického pobrežia.

2014

"Najobľúbenejší ovocný jogurt Nemecka" oslavuje 50 rokov.

2018

Ehrmann SE uzatvára dohodu o spoločnom podniku s Trevo Lacteos S.A. a rozširuje tak svoje medzinárodné pôsobenie.

2019

V júli 2019 predáva Ehrmann svoje prevádzky v USA.

2020

Rodinná mliekarenská firma Ehrmann oslavuje svoje 100. výročie. S hrdosťou sa ohliadame do minulosti a tešíme sa na ďalších 100 rokov.